ODPOWIEDZ Posty: 111
[ danielb1986 ] i jego ER Megane Coupe ( 2.0 16V f7r )
  • Jak wam się podoba ??

Ładna seria
    11
    85%
    Może być
    2
    15%
    Zepchnij to z klifu
    0
    Brak głosów

Liczba głosów: 13
  • danielb1986
    Jazda na 1 biegu
    Jazda na 1 biegu
    Auto: Megane Coupe F7R

[ danielb1986 ] i jego ER Megane Coupe ( 2.0 16V f7r )

autor: danielb1986 » 23 paź 2014, o 20:51

Witam . Mam na imię Daniel i przybywam do was koledzy z innego klubu lecz bardzo powiązanego z naszymi autami tak mowa o renault19.pl . Wcześniej posiadałem 3 modele R19 i zawsze marzyła mi się R19 16V z silnikiem f7p lecz kupić taką w stanie dobrym to wydatek rzędu 6 k wszystko poniżej to loteria . I tak padł wybór na młodszą siostrę R19 czyli megane coupe z silnikiem f7r . Auto jest z końcówki ( listopada ) 1998 roku . Przebieg przy zakupie 185 tyś obecnie juz 187500 .
    Obrazek
    Z wyposażenia jest:
    - klima
    - 2 poduszki
    - komputer pokładowy
    - 4 el szyby
    - ABS
    - Sportowy wydech od katalizatora
    Obrazek
    Cala reszta seria jak w każdej Coupe . Dodatkowo dorzuciłem dystanse tył 15 mm ( docelowo będzie tył 20 mm a przód 15 mm tylko bardziej podklepać muszę ranty oraz założone z R19 felgi z szerokim rantem .
    Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
    Auto prezentuje sie bardzo ładnie rdzy nie widać na pierwszy rzut oka , progi
    oryginał bez rdzy i wgnieceń , nadkola tył bez rdzy , lakier w stanie dobrym . Przed zimą zrobię konserwacje podwozia oraz zabezpieczę kielichy gdyż przez rdzewiejące poduszki amortyzatorów rdza przedostała sie na kielich od wewnętrznej strony ( łatwo do usunięcia )
    W aucie do zrobienia mam wskaźnik ciśnienia oleju gdyż dziwnie szaleje raz działa dobrze za chwile zero reakcji , felerne plastiki od podnoszenia foteli i pare innych pierdół , z poważniejszych rzeczy wymienię uszczelkę pod głowicą i resztę uszczelek przy głowicy gdyz mam trochę oleju na świecach a czytałem ze przy wymianie uszczelki odpowiedzialnej za olej w tym miejscu należy ściągnąć głowice . Czekam na opinie . Dodam ze lampy i kierunki bedę rozklejać i przyciemniać .
  • docx
    Jazda na 1 biegu
    Jazda na 1 biegu
    Auto: clio

autor: docx » 23 paź 2014, o 21:41

Widzialem ja swego czasu na OLX.pl i troche tam wisiala mam nadzieje ze bedzei sie sprawowala :good:
  • Awatar użytkownika
    Matthew
    Dopiero ruszam
    Dopiero ruszam
    Auto: Megane I Ph II

autor: Matthew » 23 paź 2014, o 22:18

Ładnie się prezentuje, oby długo jeździła : D.
  • Awatar użytkownika
    Death Race
    Jazda na 1 biegu
    Jazda na 1 biegu
    Auto: Megane Coach F3R
    Kontakt:

autor: Death Race » 23 paź 2014, o 22:48

ładna seria powodzenia w Modach :)
  • Rolnik
    Klubowicz
    Klubowicz
    Auto: Megane Coupe F7R+T
    Kontakt:

autor: Rolnik » 24 paź 2014, o 08:43

mam trochę oleju na świecach
    tzn. po zdjęciu cewek widać olej przy świecach? Jesli tak to głowicy nie warto ruszać.
    Btw. ładna seria, no i musowo w dół :-D
  • danielb1986
    Jazda na 1 biegu
    Jazda na 1 biegu

autor: danielb1986 » 24 paź 2014, o 09:02

Rolnik, tak po zdjęciu cewek jest olej na świecach poza tym po bloku delikatnie gdzieś olej leci jak narazie przez 2 tyś km nie zauważyłem znaczącego ubytku oleju ale raczej ściągnę całą górę i wymienię wszystkie uszczelki ( jestem mechanikiem wiec koszty male )
    Co do gleby raczej dopiero na wiosnę i max -30mm gdyz juz teraz przycieram na progach zwalniających wydechem .
  • rako
    2 bieg
    2 bieg
    Auto: F7r

autor: rako » 24 paź 2014, o 10:53

Pierwszy raz słyszę żeby wymienić uszczelkę pod pokrywą zaworów trzeba wymieniać uszczelkę pod głowicą, też miałem olej na dwóch świecach powodem była wypaczona pokrywa zaworów, uszczelkę spod pokrywy możesz wymienić samemu pod domem
  • Rolnik
    Klubowicz
    Klubowicz
    Auto: Megane Coupe F7R+T
    Kontakt:

autor: Rolnik » 24 paź 2014, o 14:00

uszczelkę spod pokrywy możesz wymienić samemu pod domem
    gorzej jeśli cieknie spod obudowy wałków, bo żeby to zrobić to trzeba rozpinać rozrząd, ale to rzadki przypadek.
    Jeśli już chce Ci się bawić z głowicą to działaj, zawsze można coś poprawić. Proponuję wrzucić głowicę i kol. dolotowy ze wspomnianego już F7P. Przekładasz do niej zawory dolotowe ze swojego, docierasz, porting, załóż jakiś dobry stożek z osłoną, "dwururkę" w wydechu też można poprawić (ktoś wrzucał fotki, rako??). No i lejesz Pb98.

btw, zerwij tą naklejkę z maski bo szpeci ładne autko
  • danielb1986
    Jazda na 1 biegu
    Jazda na 1 biegu

autor: danielb1986 » 24 paź 2014, o 20:19

Rolnik, raczej je narazie nie ruszę bo wydaje mi się ze jest ona tam nie bez powodu ;) Co do modyfikacji głowicy nie mam zamiaru nic w niej grzebać poza usunięciem delikatnego wycieku z pod uszczelek .

[ Dodano: Sob Paź 25, 2014 8:36 pm ]
    Jak odkręcic czujnik ciśnienia który jest od wskaźnika z tyły w bloku bo tam za cholere od góry nie ma dojścia .
  • Awatar użytkownika
    _pilot
    3 bieg + N2O
    3 bieg + N2O
    Auto: CoupePhaseII 1.6 16v
    Kontakt:

autor: _pilot » 26 paź 2014, o 15:55

Co do gleby raczej dopiero na wiosnę i max -30mm gdyz juz teraz przycieram na progach zwalniających wydechem .
    Co to za progi muszą być albo popraw wydech bo przy takim zawieszeniu przycierasz :o

Tylną wycieraczkę zlikwiduj albo skompletuj sobie bo paskudnie wygląda i ta naklejka na masce :wrong:
    :qpemrenias: :1.6:
    :first: Sprawnościówka Wawrzko 2012
    :second: Profi plus Miko 2013
    :second: Oj tam Miko 2013
    :third: Car audio Miko 2013
    :second: Parkingowy Wawrz 2015
    :second:Miss Megane 2015
    :third:Car audio 2015
    :third:Konkurs wiedzy renault 2015
  • danielb1986
    Jazda na 1 biegu
    Jazda na 1 biegu

autor: danielb1986 » 26 paź 2014, o 21:51

Ludzie zrozumcie ze pod naklejką jest na pewno jakiś babol bo pod spodem widać ze coś tam było robione . Żądnej wycieraczki nie będę likwidować to ma być auto użytkowe i ma wszystko być fabryczne a nie jakieś dzikie mody . Widze ze na tym forum im większe zmiany w aucie tym lepiej niestety ja przychodzę z forum w którym im auto bliższe serii tym lepsze tym bardziej ze to nie jest zwykła padaczka 1,6 tylko f7r których jest coraz mniej tak jak 16V 19 . Auto nie musi sie nikomu podobać bo nie ma tego czy innego dla mnie taki stan za takie pieniądze był strzałem w 10 i gwarantuje ze wiekoszci tych wspaniałych projektów które oglądałem jest bardziej zjedzone przez rdze ia zamęczone przez właścicieli niz moja .
  • Awatar użytkownika
    FalusCoupe2.0
    Jazda na 1 biegu
    Jazda na 1 biegu
    Auto: Renault Megane Coupe

autor: FalusCoupe2.0 » 26 paź 2014, o 22:07

danielb1986 nie im większe zmiany to lepiej tylko inni chcą pomóc czy poradzić jak i co zmienić żeby autko lepiej wyglądało itp...
    a zdrowa 1.6 obskoczy nie jedną wyczochraną 2.0 16 heh także ...
    myśle że wiele osób które jest na forum dba o swoje megi i za pewne ich autka są w niebywale dobrym stanie .....
  • docx
    Jazda na 1 biegu
    Jazda na 1 biegu
    Auto: clio

autor: docx » 26 paź 2014, o 22:20

danielb1986, z takim nastawieniem nie licz ze ktos Ci tu pomoze lub cos doradzi
  • Awatar użytkownika
    falzone
    5 i ponad 200 km/h
    5 i ponad 200 km/h
    Auto: Coupé phII
    Kontakt:

autor: falzone » 27 paź 2014, o 03:54

Powiedzialbym ze z takim nastawieniem to szybko zostaniesz zjedzony tutaj :p ludzie doradzaja a ty spinasz majty jak gimbus i myslisz ze wszyscy musza walic przy tym aucie. Zachowuj zadbana serie ale nie sraj :shock:
    Megane Coupé phII -> ..:Stanced Megane:..
    MCKP na FB -> like it!
  • danielb1986
    Jazda na 1 biegu
    Jazda na 1 biegu

autor: danielb1986 » 27 paź 2014, o 10:32

falzone, Do Gimbazy mi sporo brakuje wiekowo i zachowaniem .FalusCoupe2.0, gwarantuje Ci ze wiem jak jedzie 1.6 16V bo stawiałem sie na kresce z takim Coupe PH2 i przykro mi ale dostał łomot . docx, Nastawienie miałem dobre i nadal mam ale nie jestem młoda osoba tzn nie mam 18 lat czy 25 , nie muszę robić mega gleby zakładać wypaśionych 17" zeby podobalo sie auto . Dla mnie liczy sie auto jak najblizsze serii fakt lampy przyciemnię i zostanie obniżone max -30mm dołożone zostanie dystanse na tył 20mm a te co aktualnie sa z tylu pójdą na przód . Maska wg mnie w narożniku była porysowana lub wgnieciona dlatego ktoś założył taka naklejkę . Maska zostanie wymieniona lecz nie teraz . A dodam na koniec ze nie sztuką jest wyglaać na drodze jak zabijaka a pod maska mieć 90km :roll: sztuką jest wyglądać jak cywilne auto i lać Astry GSI ( 150 km ) Omegi i Vectry 2,5 l i inne prężące muły :-D auta jak BMW ;)
ODPOWIEDZ Posty: 111