ODPOWIEDZ Posty: 111
[ danielb1986 ] i jego ER Megane Coupe ( 2.0 16V f7r )
  • Jak wam się podoba ??

Ładna seria
    11
    85%
    Może być
    2
    15%
    Zepchnij to z klifu
    0
    Brak głosów

Liczba głosów: 13
  • Awatar użytkownika
    p.wisniewski90
    Moderator
    Moderator
    Auto: F5R

Re: [ danielb1986 ] i jego ER Megane Coupe ( 2.0 16V f7r )

autor: p.wisniewski90 » 30 gru 2017, o 01:17

Kod lakieru przeciez powinieneś mieć na tabliczce znamionowej na słupku pasażera...?
    Mój IDEał : viewtopic.php?t=28939
  • danielb1986
    Jazda na 1 biegu
    Jazda na 1 biegu
    Auto: Megane Coupe F7R

autor: danielb1986 » 10 sty 2018, o 22:57

Czekając na rzeczoznawce zamówiłem juz chłodnice wody ( Nisens ) , lusterko w kolor i parę innych pierdółek bo juz mam dośc poruszania się astrą 1,6 cdti niby 110 km ale młotek jak cholera .
    Naszła mnie myśl mam na podwórku całego scenica i Fl z kompletnym klimatronikiem i czy te bebechy pasowały by do Era?? Tak aby cały klimatronik działał ?? Wydaje mi sie ze wystarczy zmienić czujniki w lodówce , całą obudowę z klapami i silniczkami wiazka i cheja , a może sie myle ??
  • danielb1986
    Jazda na 1 biegu
    Jazda na 1 biegu

autor: danielb1986 » 18 sty 2018, o 22:13

Tak wyglądała meganka po całym zadrżeniu .

Obrazek

Urwane lusterko , odrapane drzwi , uszkodzona chłodnica oraz zerwany zderzak .

Obrazek

Szkoda zlikwidowana . Rzeczoznawca Warty wyceniła auto na 4400 zł oraz wartośc szkody na 1600 zł i na tyle sie zgodziłem .
    Po ściągnięciu zderzaka wyszło gdzie chłodnica została uszkodzona .

Obrazek

Urwane lewe mocowanie dolne i stąd wyciek płynu .

Obrazek

Tu już założona nowa chłodnica

Obrazek

Dodatkowo założone nowe dystanse przód 20 mm tak aby ładnie pasowały z poszerzoną tylną belka .

Obrazek

Na wiosnę cały układ hamulcowy będzie malowany

Tu mały rzut na miskę i spód silnika czy cos więcej nie dostało .

Obrazek

Jak widac wszystko n najlepszym porządku . Silnik suchy i szczęśliwy ;-)

Obrazek

Korzystając z przypływu gotówki wymieniłem tez :

- Olej w silniku 5w50 Valvoline + Filr Oleju , Paliwa , Powietrza , Kabinowy

- Olej w skrzyni biegów 75w80 Valvoline

- Świece

- Tarcze ( Mikoda ) + klocki ( TRW ) tył ( w starych łożyska zaczynały dawać o sobie znać )

- Niebieski nowy płyn chłodniczy

I teraz uwaga zanim spadnie na mnie fala hejtu :beat: . Odrazu tłumacze postanowiłem sprawdzić na swojej skórze pewne specyfiki które poprawiają prace silnika oraz skrzyni biegów i układu paliwowego :D . Mój silnik nie kopci , ma moc , nie bierze ogromnych ilości oleju :good: ( od wymiany do wymiany mieści sie w miarce min-max ) , skrzynia biegów nie wyje , nie zgrzyta itp po prostu chciałem sprawdzić czy owe specyfiki działają .

*Na pierwszy ogień poszedł silnik , zaraz po wymianie oleju dodałem Ceramizera narazie mam zrobione ok 150 km wiec jedyne co zauważyłem na plus to ze po nocy w mroźne poranki silnik bardziej miękko odpala i nie słyszę szklanek .

* Zaraz po silniku dolałem Ceramizera do skrzyni biegów , tu narazie różnicy nie zauważyłem

* Jutro przy tankowaniu dodam specyfik firmy Ceramizer do paliwa który ma oczyścić układ paliwowy itp

Zdam pełna relacje z całego eksperymentu dodam od siebie ze dużo moich znajomych używa tego preparatu i sobie chwali , wiadomo jak silnik czy skrzynia sa zajechane to nic nie pomoże :mrg_jump: .
  • Awatar użytkownika
    falzone
    5 i ponad 200 km/h
    5 i ponad 200 km/h
    Auto: Coupé phII
    Kontakt:

autor: falzone » 21 sty 2018, o 00:33

Potwierdzam ceramizer dobra sprawa szklanki mi walily w galancie, zalalem i cisza i od razu auto się sprzedało :hahaha:
    Megane Coupé phII -> ..:Stanced Megane:..
    MCKP na FB -> like it!
  • danielb1986
    Jazda na 1 biegu
    Jazda na 1 biegu

autor: danielb1986 » 27 maja 2018, o 13:52

Dawno nic nie pisałem a to dlatego ze auto do piątku działało bezproblemowo . Renówka dostała nowe 17 calowe w kolorze grafitowym oryginalne alusy ( wzór jak na ogłoszeniu https://www.olx.pl/oferta/felgi-alumini ... sgmLh.html ) oraz nowe opony Matador Hectora 3 205/40/17 . Dodatkowo pomalowane zostały zaciski tarcze i prowadnice na zółty kolor i wszystko było idealne aż nagle z dnia na dzień wydmuchało uszczelkę pod głowica miedzy 3 a 4 cylindrem..... ledwo do pracy dojechałem miałem chęć pokazać marce ranault ..I.. i kupić vw ale niestety serce nie sługa .....
    Więc tak
    - Nowa uszczelka pod głowicą ( Victor Reinz oryginał nie dostępny )
    - Nowe 16 szt popychaczy ( Nowe w serwisie 116 zł wieć zamówione zostały Inna 42 zł szt )
    - Nowe śruby do głowicy
    - Nowe pierścienie ( auto od wymiany do wymiany potrzebowało 0,5l oleju tak wiem jestem nienormalny przecież to nie ubytek ale u
    nas w Lagunie nie bierze ani grama wiec i Megana nie będzie ) 300 zł komplet .
    - Alternator idzie do sprawdzenia oraz nowy pasek PK Contitech
    - Nowy pasek rozrządu Gates ( rolki maja 40 k i sa w stanie idealnym )
    Uprzedzę pytania głowica była sprawdzana 1,5 roku temu zostały wymienione gumki na zaworach tuleje oraz dotarta została całość . Niestety uszczelka firmy Glaser nie wytrzymała i po 1,5 i ok 40 tyś km postanowiła pokazać ..I.. \
    Tak wiec zamiast spędzić Boże Ciało razem z rodziną spędzę ja w warsztacie składając wszystko do kupy .
    Myślę że same części z olejami itp wyniosą ok 1,5k plus ewentualna robocizna to sobie można policzyć ile szary kowalski zostawił by w warsztacie przy aucie o wartości ok 5 k .
    Po wykonanej pracy będzie fotorelacja oraz pełny kosztorys .
  • danielb1986
    Jazda na 1 biegu
    Jazda na 1 biegu

autor: danielb1986 » 29 maja 2018, o 21:06

Jakim momentem dokręcać śruby od stopek korbowodowych ??
ODPOWIEDZ Posty: 111