Problem z funkcjonowaniem Forum
  • Awatar użytkownika
    Madcat
    3 bieg + N2O
    3 bieg + N2O
    Auto: K 4 M
    Kontakt:

Problem z funkcjonowaniem Forum

autor: Madcat » 8 paź 2014, o 14:34

Nowy temat bo stary Trolla pójdzie do zamknięcia, jak chcemy coś zrobić to z głowa.

Proszę wszystkich aby w jednym zwartym poście określili co im się nie podoba i co sami zrobili by żeby to zmienić zakładam, że skoro wszystkim zależy na tym forum to pomysły będą rzeczowe, jeśli hasła ograniczą się do narzekania to radzę takim osobą zastanowić po co w ogóle chcą zabierać głos w dyskusji.
    :third: Outlaw Mikorzyn 2010
    :second: Profi + Mikorzyn 2011
    :third: Miss Megane Mikorzyn 2011

MCKP #208
    viewtopic.php?t=19806
    MCKP na Facebook'u: http://www.facebook.com/p...105169532870937
  • Awatar użytkownika
    falzone
    5 i ponad 200 km/h
    5 i ponad 200 km/h
    Auto: Coupé phII
    Kontakt:

autor: falzone » 8 paź 2014, o 16:22

co im się nie podoba
    1. brak modów :P myślę że jak któryś wejdzie raz na tydzień to trochę za mało
    2. wygląd forum... forum jak forum w sumie proste i przejrzyste ale strona główna.... http://meganecoupe.pl/ :stupid: jak na to wejdzie jakiś świeżak to stwierdzi, że to jakaś zabytkowa nieaktualna strona... wiem wiem było już pisane sto razy ale brak grafików na forum bla bla
    3. brak dostępu do SB dla nowych tylko trzeba jakieś durne 50postów czy ileś...
    4. DZIAŁ SZYBKIE PYTANIA SZYBKA ODPOWIEDŹ ! do wywalenia... czasem są ciekawe tematy które znikają, a można odszukać jakiś stary temat lub podobny lub nowy zalozyc a jak już był to usunąć i tyle... nie wspomnę o durnych pytaniach typu jak włączyć ałto...
    dział dla leniwych modów i forumowiczów
    5. CHamstwo

:haha: :rotfl:
    i co sami zrobili by żeby to zmienić
    jestem na forum codziennie (mam pracę, jakaś pasje a nawet dziewczynę i jakoś mam czas tu wejść :P ) więc chętnie mogę pomóc w prowadzeniu forum, nie mówię o randze moda nawet tylko może jakieś nowej... do sprzątania działów itd... strefę klubowiczów możecie sobie zostawic :P

pisałem nawet w tej sprawie do andzia jakiś czas temu ale jak pisałem on robi to co każą mu modzi...

tyle ode mnie :beer:

Przepraszam że tak dopisuję w twoim temacie ale nie chcę śmiecić - fajnie i na temat i do przemyślenia bo i trochę racji :-(
    Ostatnio zmieniony 8 paź 2014, o 16:25 przez falzone, łącznie zmieniany 1 raz.
    Megane Coupé phII -> ..:Stanced Megane:..
    MCKP na FB -> like it!
  • Awatar użytkownika
    p.wisniewski90
    Moderator
    Moderator
    Auto: F5R

autor: p.wisniewski90 » 8 paź 2014, o 17:53

To ja trochę powtórzę ale:

1. Większa ilość osób które tak jak falzone wspomniał ma czas wejść na forum i je nadzorować bo ostatnimi czasy to w ogóle nie widzę żeby ktoś tu zaglądał z załogi, nie mówiąc już o nie pousuwanych tematach w odpowiednich działach.

2. Strona główna, zainstalować Joolmla-e/ oraz zintegrować bazę użytkowników z forum. Ten stary własny layout wywalić.

3. Jak już chcemy zostać przy phpBB to zaktualizować go do wersji 3.0. Jest wiele więcej szablonów które można indywidualnie zmodyfikować a wszystko to jest na licencji GNU czyli darmowej/rozwojowej. (fajny jest IPB lecz legalna wersja jest strasznie droga, na nim działa megane.com.pl)

4. Zmodyfikować rangi na forum, wprowadzić hosting na zdjęcia dla tego forum z ograniczeniem pliku co do rozmiaru a nie jak jest na chwilę obecną 800x600 (mogę się tym zająć) dzięki czemu zdjęcia nie będą tak szybko znikały jak to jest z upadającymi hostingami zdjęć

5. Wprowadzić dodatek/przycisk POMÓGŁ i pod profilem będzie pokazane ile razy pomógł/ranga

Szablony do Joomli mogę załatwić. Problem byłby w momencie aktualizacji fora bo może być tak że znaczki polskie poginą, rangi na forum nie zostaną przypisane ale to da się ogarnąć. Na własnym serwerze już kilka takich instalacji przeprowadzałem więc moge pomóc

Coś sobie przypomnę to jeszcze dopiszę ;)
    Mój IDEał : viewtopic.php?t=28939
  • Awatar użytkownika
    drop5
    Dopiero ruszam
    Dopiero ruszam
    Auto: Coupe IphII 1.6 16v

autor: drop5 » 8 paź 2014, o 19:56

W sumie tak jak większość:

1. Nowe osoby zajmujące się forum - myślę że wybrane spośród najaktywniejszych, najbardziej pomocnych użytkowników - falzone i p.wiśniewski90 to idealni kandydaci.

2.Upgrade "bebechów" forum - ludzie, mamy drugą dekadę XXI. wieku, ludzie wchodzą z telefonów, smartfonów itp. Zmienić silnik na taki który obsługuje Tapatalk, każde szanujące się forum to ma. No i zmiana layoutu, kolorystyki, tak żeby użytkownicy wiedzieli że są na forum poświęconym RMC.

3.Liberalizacja zasad dostępu do shoutboxa, wywalenie działu SP,SO, utworzenie przyklejonych tematów o funkcjonalności FAQ każdym dziale technicznym - to moje propozycje odnośnie zmniejszenia liczby powtarzających się tematów o pierdołach. Dużo ludzi pyta o to samo, mogliby spytać na SB, czy zajrzeć do takiego przyklejonego tematu.

4. Obszerniejsze posty na FB MCKP, jakieś poradniki może, albo sylwetki forumowiczów, czy coś takiego, a dlatego na FB bo strona nie ma racji bytu, może coś w formie bloga bardziej, ale to też dużo zachodu z grafiką, layoutem itp, nie wiem czy jest ktoś na forum kto to ogarnia. A stronę na FB to nawet koza poprowadzi :) (bez urazy falzone :D)
  • Awatar użytkownika
    Kattegato
    Klubowicz
    Klubowicz
    Auto: RMC 1.6 16V
    Kontakt:

autor: Kattegato » 8 paź 2014, o 21:47

Kreatywnością się zbytnio nie popiszę, bo w zasadzie najważniejsze kwestie były już poruszane.

Nie podoba mi się:
    - ta strona http://www.meganecoupe.pl/ (jeśli już ktoś na nią trafia to na pewno ma wrażenie, że nic się z tą stroną nie dzieje, a więc nikt już strony ani forum nie aktualizuje, a co za tym idzie nic ciekawego się nie dzieje)
    - chamstwo na forum (niektórych użytkowników nie trzeba nawet zaczepiać i prowokować, sami z siebie odzywają się w sposób wulgarny)
    I w sumie to wszystko, co mi się nie podoba. Cała reszta to poprawki kosmetyczne, typu zaśmiecanie forum, nowa szata graficzna forum (chociaż loga bym nie zmieniała).

Co planuję zrobić, aby było lepiej?
    Z chamstwem sobie nie poradzę. Próbowałam jakiś czas temu i z marnym skutkiem.
    Za to mogę się zająć nowymi osobami (może jakaś wiadomość powitalna do nowych użytkowników), które przybywają na forum, ale żeby nie było to bezcelowe niezbędne jest wyeliminowanie wyżej wspomnianego chamstwa.

Odnośnie działania stronki...
    Może jakiś kalendarz z zaznaczonymi spotami, którym opiekowałaby się jedna osoba, żeby utrzymać porządek?
    I może opcja wysłania jednej wiadomości do osób z jednego województwa np. (bo szczerze jak czasami coś się próbuje zorganizować to wysyłanie wiadomości do każdego użytkownika z osobna jest troszkę czasochłonne).
    A może tak jak w skrzynce mailowej uwzględnić możliwość tworzenia grup użytkowników tak, aby do całej grupy można było wysłać jedną wiadomość?
    Bo jest paru ludzi,
    bo jest parę w życiu
    dobrych chwil...
    I love my Megane!
    viewtopic.php?p=467762#467762
  • Awatar użytkownika
    drop5
    Dopiero ruszam
    Dopiero ruszam
    Auto: Coupe IphII 1.6 16v

autor: drop5 » 8 paź 2014, o 22:23

A może tak jak w skrzynce mailowej uwzględnić możliwość tworzenia grup użytkowników tak, aby do całej grupy można było wysłać jedną wiadomość?
    O właśnie, świetny pomysł, bo ciężko by było pewnie o jakiś skrypt, żeby sam to ogarniał (te województwa itp) ale jakby osoba odpowiedzialna za kontakt z użytkownikami mogła sobie sama takie grupy utworzyć to napewno fajniej i łatwiej byłoby się kontaktować z użytkownikami.

Z mojej strony dodam jeszcze coś takiego, żeby były osoby, tacy moderatorzy regionalni, którzy byliby odpowiedzialni za swoj "rewir" niekoniecznie muszą być to województwa, wystarczyło by popytać, sprawdzić, jacy użytkownicy z jakich rejonów się jakoś organizują czy coś. Takie osoby mogłyby być odpowiedzialne za odpowiednie subfora/tematy "regionalne". Myślę że wszystko dałoby rade ogarnąć, tylko dobrych chęci potrzeba :)
  • Awatar użytkownika
    p.wisniewski90
    Moderator
    Moderator

autor: p.wisniewski90 » 8 paź 2014, o 23:56

A może właśnie logo czas zmienić? Coś takiego wykombinowałem wraz z darmowym szablonem pod phpBB 3:

Obrazek
  • Awatar użytkownika
    Gamoń
    4 bieg
    4 bieg
    Auto: Megane Coupe F5R

autor: Gamoń » 9 paź 2014, o 00:56

Ogólnie to najważniejsze uwagi zostały wcześniej poruszone i pod nimi się podpisuje. Z pewnością zmiany są potrzebne.

Co do nowego loga to jak najbardziej ale miałbym wizje pokazania w logu większej ilości modeli. Jak np ze zlotu gdzie stoją odpicowane ph I ph II, meg II i III przodami do siebie albo coś w tym stylu. Jako że wszystkie te modele występują na forum.
    Przebłysk geniuszu francuskich inżynierów posiadam :)
  • Awatar użytkownika
    falzone
    5 i ponad 200 km/h
    5 i ponad 200 km/h
    Kontakt:

autor: falzone » 9 paź 2014, o 05:22

fajny szablon... stare logo mozna by wcisnac po prawej jeszcze... jakas miniaturke i pasi :good:
    MCKP na FB -> like it!
  • rako
    2 bieg
    2 bieg
    Auto: F7r

autor: rako » 9 paź 2014, o 11:47

Pozbył bym się tego po lewej całkowicie, przypomina mi lata 90 i tego typu naklejki lub loga Obrazek Jest po prostu nie na czasie

Co do nowego loga to jak najbardziej ale miałbym wizje pokazania w logu większej ilości modeli.
    Ja bym widział 3 rzuty od boku ph1 /2 /3 coś takiego jak w logo p.wisniewski90 tylko żeby dodać tam jeszcze 2 i 1 gen i wszystkie żółte :-D
    Ostatnio zmieniony 9 paź 2014, o 11:53 przez rako, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Awatar użytkownika
    falzone
    5 i ponad 200 km/h
    5 i ponad 200 km/h
    Kontakt:

autor: falzone » 9 paź 2014, o 11:52

To co by bylo na czasie :? :P

Rurki są na czasie. /śliwa
    Ostatnio zmieniony 9 paź 2014, o 13:29 przez falzone, łącznie zmieniany 1 raz.
    MCKP na FB -> like it!
  • Awatar użytkownika
    śliwa
    Moderator
    Moderator
    Auto: Luxe&Dynamiqe CC

autor: śliwa » 9 paź 2014, o 13:47

W kwestii LOGO trudno mi się wypowiedzieć, bo z jednej strony jest ono od samego początku, z drugiej faktycznie jest z poprzedniej epoki.

W kwestii moderacji - powiem szczerze, że od dłuższego czasu przestałem zwracać uwagę na główny element, którym wypadałoby się zająć - SB i "kółko różańcowe", które wymaga ciągłej opieki, niczym srający w gacie niemowlak. Jeden gada na drugiego, potem trzeci się żali, że go obrazili. Szkoda naszego czasu na takie coś.

Tak samo jak ktoś coś komuś napisze - po cholerę niektórzy biorą sobie tak mocno do serca napisane na forum treści? Czasami jak widzę ten ból dupy u niektórych, to mnie pusty śmiech ogarnia.

W kwestii wizualizacji strony i forum - jeśli jest ktoś kto może i ma ochotę się tym zająć - jestem jak najbardziej za tym! Jak wiadomo andzia nie ma już z nami [*] więc myślę, że ktoś młody i zdolny mógłby coś ciekawego stworzyć, a Andrzej ładnie poproszony :beer: na pewno zajmie się wrzuceniem tego na serwer :good:
    śliwa #194

Вознаграждён будет только один.
  • Awatar użytkownika
    p.wisniewski90
    Moderator
    Moderator

autor: p.wisniewski90 » 9 paź 2014, o 15:37

Hmmm żeby się tym zająć to trzeba jakby to powiedzieć przejąć na chwilę dane do całego MCKP. Potrzeba udostępnić wszystkie hasła do FTP,MYSQL żeby to wgrać. Najcięższą sprawą jest przeniesienie bazy. Nie wiem w jakiej wersji jest obecne forum ale najlepiej zrobić zrzut CAŁEJ bazy MYSQL (dostępne w panelu phpMyAdmin) i testować kodowanie znaków na lokalnym serwerze, założonym na dysku twardym. phpBB by Przemo to chyba wersja 2, jeżeli mamy przenieść się do wersji 3 to musimy już się powoli przenosić bo ustawianie rang, uprawnień dla forum, ustawień systemu troszkę potrwa. Mógłbym zająć się przeniesieniem forum lecz tak jak wspomniałem musiałbym otrzymać CAŁĄ bazę którą trzeba "przekodować" do phpBB 3.

Co do loga właśnie nie znalazłem żadnej dobrej fotki z meg 1, meg 2 tak abym mógł je wrzuć do loga. Może ktoś z lepszymi umiejętnościami graficznymi dałby rade coś zmontować ;). Jeżeli szablon który pokazałem by się przyjął to logo ma wymiary 700x132.

Jeżeli ktoś chcę zobaczyć jak wyglądałby według mnie nowy MCKP (ułożenie forum) mogę udostępnić adres z kompa i sobie sprawdzicie ;)
  • Awatar użytkownika
    kondziu
    Jazda na 1 biegu
    Jazda na 1 biegu
    Auto: Coupe K4M

autor: kondziu » 9 paź 2014, o 17:55

Jeśli można się wypowiedzieć, to mam tylko jedną uwagę - zlikwidować dział Szybkie pytanie-szybka odpowiedź, bo to przypomina raczej shoutboxa, gdzie wiele przydatnych informacji przepada bezpowrotnie.
    Co do oprawy graficznej, to jako człowiek, który przywiązuje się do tego, co ma, to ja nie widziałbym potrzeby zmiany, no chyba że loga. Po co ruszać resztę, skoro funkcjonuje prawidłowo?
  • Awatar użytkownika
    falzone
    5 i ponad 200 km/h
    5 i ponad 200 km/h
    Kontakt:

autor: falzone » 9 paź 2014, o 18:29

to może ja zapodam screeny for i stron głownych które mi robią dobrze :beer:

Strona główna
    Obrazek

FORUM
    Obrazek

Strona główna
    Obrazek

FORUM
    Obrazek

trochę mniej zaawansowane: (chyba)
    Strona główna
    Obrazek

FORUM
    Obrazek

Strona główna
    Obrazek

FORUM
    Obrazek

i skromne
    megane com (modem jest bergman :P)
    Obrazek

i dla porównania: :rotfl:
    Obrazek

wiem wiem że to pewnie dużo roboty, sam nie umiem takich rzeczy...
    chodzi głównie o ogólny look strony i modny... wiadomo że nie chodzi o małpowanie wszystkiego

Bergman jesteś modem na megane.com może i tu byś coś mógł podziałać :P

puszcze fejm na FB może ktoś coś doda od siebie... ale wiadomo że trzeba będzie na pewno wpuścić nowe osoby do zarządzania forum ;) :beer: :sex:
    MCKP na FB -> like it!