[OPINIA] Jaki tel wybrać???
  • ToMuŚ
    4 bieg
    4 bieg
    Auto: AUTO

[OPINIA] Jaki tel wybrać???

autor: ToMuŚ » 3 wrz 2009, o 13:11

Hejka, zastanawiam sie nad zmianą telefonu i nie wiem co wybrać.... Na necie jest dużo opinii "za" i "przeciw" bo tu to a tu tamto... i tak w kółko, a mi się trudno zdecydować...

Więc tak... na chwilę obecną posiadam: Samsung i900 Omnia 8GB

Rozmyślam nad zakupem:
    1) Samsung Omnia HD i8910
    2) IPHONE 3GS
    3) NOKIA N97
    4) HTC TOUCH HD T8282

Może jakieś porady? sugestie? opinie? Ponumerowałem telefony w takiej kolejności które wydają mi się lepsze....

P.S. Telefon nie ma być przeznaczony do szpanu
    P.S.2. Chciałbym aby był lepszy od mojej obecnej Omni
    P.S.3. Jak macie jakieś inne propozycje telefonów z którymi obcujecie i wydają się godne wydania każdej złotówki to również byłbym wdzięczny
  • Awatar użytkownika
    MG
    2 bieg
    2 bieg
    Auto: Potwór 1.6 16v
    Kontakt:

autor: MG » 3 wrz 2009, o 13:24

Skoro masz smartfona, chyba powinieneś mieć sam wyrobione jakieś zdanie o różnych OS'ach? ;) Bo to co wypisałeś jest z różnych parafii :P Poza tym nie napisałeś co się dla Ciebie liczy...
  • ToMuŚ
    4 bieg
    4 bieg

autor: ToMuŚ » 3 wrz 2009, o 13:43

WiFi i Internet to podstawa, Rozmowy (żeby bateria trzymała dobrze), Programy (Word, Excel), Nawigacja (mam oryginalną AutoMapę i przy IPOD będzie chyba lipa z nią), Muzyka, Filmy, Nagrywanie dźwięków...No i najważniejsze organizer, oraz to iż bez rysika można byłoby sprawnie coś napisać SMS, MMS, E-Mail'a (w Omni już przywykłem do pisania palcem, ale zdarza się w pośpiechu wcisnąć nie tą literkę), Bluetooth...

To chyba na tyle by było co teraz pamiętam:) czyli wszystko tak do pracy... Nie zależy mi na jakimś zajesuper aparacie bo i tak sporadycznie korzystam, mam cyfrówkę od tego, nie chodzi mi tez o gry bo w nie nie gram... Ważne żeby był praktyczny i zdecydowanie szybki (zarówno poruszanie się po telu, oraz dostęp do plików, karty etc)....
    Skoro masz smartfona, chyba powinieneś mieć sam wyrobione jakieś zdanie o różnych OS'ach?
    Nie miałem nigdy tela który miał Maca czy Symbiana :) WM & Symbian to tez duże pole walki na internecie....

Tak szczerze to sie napaliłem na IPHONE 3GS :D
  • Awatar użytkownika
    Lisekk
    3 bieg + N2O
    3 bieg + N2O
    Auto: Renault megane coupe
    Kontakt:

autor: Lisekk » 3 wrz 2009, o 14:03

Iphone 3gs odradzam , czesto sie zacina , i telefon tak szczerze nie praktyczny.
  • Awatar użytkownika
    MG
    2 bieg
    2 bieg
    Kontakt:

autor: MG » 3 wrz 2009, o 14:14

Ja tam bym generalnie poczekał ze zmianą na to aż będzie coś ciekawszego jeszcze do wyboru, chyba że ta omnia Ci bardzo nie leży... Z tych tutaj to HTC generalnie byłoby chyba zmianą niosącą większość zalet (aparat może być trochę gorszy i bateria krócej trzymać - przez rozmiar wyświetlacza, no i wielkość aparatu - to ewentualne wady) z tych zalet to wielkość wyświetlacza przede wszystkim;) Symbianowe rzeczy to niestety bardziej zabawki niż smartfony, nie ma takiego wyboru programów jak na WM - brak automapy, brak tomtoma(ale powinien być), gorsza obsługa worda i excela, z plusów, są wygodniejsze jeżeli chodzi o funkcje telefonu (połączenia, smsy, mmsy). Internet powinien śmigać podobnie na wszystkich systemach, można zawsze ściągnąć jakąś inną przeglądarkę jak wbudowana będzie kiepska (tutaj też przewagę ma WM bo na Symbian poza Operą, do wyboru chyba wiele nie ma).
  • Awatar użytkownika
    Michau
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Auto: BMW 318i
    Kontakt:

autor: Michau » 3 wrz 2009, o 14:15

Mam Iphone'a 3GS i nie chcę już nigdy nic innego :)
    Ale jeśli chodzi o twoje wymagania to jest kilka z którymi Iphone (jak narazie) sobie nie poradzi: bluetooth, automapa, chociaż są inne dobre nawigacje.
    Z całą resztą poradzi sobie bez problemów, szczególnie z wifi i internetem - przeglądanie netu w Iphonie jest rewelacyjne. Szybkość też jest znakomita, a co do opinii z postu wyżej, że Iphone się zacina - mój nie zaciął się nigdy :) a mam już trzeci :)
    P.S. mogę być nieobiektywny bo mam lekką szajbę na punkcie tego telefonu
  • Awatar użytkownika
    waszek
    Jazda na 1 biegu
    Jazda na 1 biegu
    Auto: RM HB F3R

autor: waszek » 3 wrz 2009, o 14:16

Samsung Omnia HD i8910 , to mój faworyt.
    Iphone - zależy od gustu... a jak już ktoś powiedział: "gust jest jak tyłek, każdy ma swój"
    N97 - jakość wykonania... za tak wygórowaną cenę, masz telefon z wyższej pólki ale w obudowie telefonu za złotówkę w zetafonie...
    HTC, dobry, nawet bardzo dobry... A WM w telefonie:/ Nie bardzo....
    było RMC K7M, jest RM HB F3R :-)
  • Awatar użytkownika
    MG
    2 bieg
    2 bieg
    Kontakt:

autor: MG » 3 wrz 2009, o 14:47

@waszek,

wypadałoby poprzeć opinię jakimiś argumentami :P W czym ten samsung jest taki dobry? Tylko nie mów o nagrywaniu filmów hd :haha:
  • Awatar użytkownika
    waszek
    Jazda na 1 biegu
    Jazda na 1 biegu
    Auto: RM HB F3R

autor: waszek » 3 wrz 2009, o 14:53

To faworyt dla mnie... Od prawie 3 lat mam telefony z symbianem, WM ani temu podobne do mnie nie przemawiają. Więc jeśli nie Nokia, to samsung. Przemawia jakość wykonania.

Obecnie mam n95-2, jak zmienię to właśnie na samsunga.

Jeżeli chodzi o bajery, to każdy z tych modeli jakieś ma. Jeden lepsze, drugi gorsze. To zależy kto co chce mieć od telefonu i tyle. Dla mnie "multimedia" sa na drugim miejscu... Ale jesli miałbym juz na coś zwrócić uwagę, to bardzo dobry wyświetlacz 3,7" 360 x 640 AMOLED w samsungu. No i żadnych "zawiasów" jak w przypadku nokii n97
    było RMC K7M, jest RM HB F3R :-)
  • maludinho
    4 bieg
    4 bieg
    Auto: VAG

autor: maludinho » 3 wrz 2009, o 14:55

Nokia N97 :good:

Odradzam Iphone :wrong:

[ Dodano: Czw Wrz 03, 2009 2:57 pm ]
    jak tak to polecam Nokie 3310 :D bo te co podałeś to są z wyższej półki :P
  • ToMuŚ
    4 bieg
    4 bieg

autor: ToMuŚ » 3 wrz 2009, o 15:26

Mam Iphone'a 3GS i nie chcę już nigdy nic innego :)
    Ale jeśli chodzi o twoje wymagania to jest kilka z którymi Iphone (jak narazie) sobie nie poradzi: bluetooth, automapa, chociaż są inne dobre nawigacje.
    A miałeś coś innego kiedyś prócz IPHONE'a??? Tak pytam czy masz jakieś rozeznanie wśród telefonów czy tylko zauroczony jesteś w Jabłuszku ;)

To powiedz mi teraz tak: Nie ma w ogóle bluetootha??? Ma Irde czy jak się transmituje pliki z innymi telefonami??? Jaka jest nawigacja pod IPHONE??? I ile kosztuje oryginał bo w sumie to też liczę w koszta telefonu??? Mam AutoMapę więc na IPHONE i na Symbianie będzie lipa...
    Ja tam bym generalnie poczekał ze zmianą na to aż będzie coś ciekawszego jeszcze do wyboru, chyba że ta omnia Ci bardzo nie leży...
    Ogólnie nie jest źle... mam możliwość ( $$$ ) na zakup nowego telefonu i tak rozważam czy by nie kupić czegoś, a Omnię bym sprzedał? lub dał komuś w rodzinie... a ja bym sobie zmienił na lepszy model :D
    Nokia N97 :good:

Odradzam Iphone :wrong:
    Argumenty czemu odradzasz IPHONE a polecasz N97?? :P
    jak tak to polecam Nokie 3310 :D bo te co podałeś to są z wyższej półki :P
    Wiesz :) nie jestem dzieckiem który idzie do szkoły i sie chwali telefonem wśród kolegów :) Telefon ma mi służyć zarówno dla rozrywki poza domem oraz do załatwiania różnych spraw :)

A tak BTW miałem tą nokię kiedyś i było :good: :P póki co mam oprócz mojej Omni do codziennego użytku.... NOKIE 6610i taki telefon dodatkowy dla ludzi z którymi gadam a nie chce utrzymywać kontaktu :D :) i powiem że przeżył niejeden upadek na asfalt i po wymianie obudowy jak funkiel nówka :D

Upatrzyłem jeszcze taki oto fon:

SAMSUNG I8510 a co o tym sądzicie???
  • maludinho
    4 bieg
    4 bieg
    Auto: VAG

autor: maludinho » 3 wrz 2009, o 15:41

Tomek bo Nokia to Nokia :good: uważam ją (i chyba nie tylko ja) za najlepsza i najsolidniejszą markę na świecie :good:

Takie wynalazki jak Iphone, HTC, nowe szajsungi i SE wymagają lepszego dopracowania :wrong: bo zawierają sporo niedociągnięć.

Iphone to nie cegła .. to pustak :roll:
    HTC jest lajtowy, ale szpanerski więc takiego nie chcesz :P a tak na poważnie z tym telefonem miałem najwięcej doczynienia w tym miesiącu i powiem szczerze że nie jest to jeszcze ideał ;) spooooro braków, ktore da sie samemu poprawić ale trzeba nad tym siedzieć :wrong:

Szajsungi i LG itp bym sobie odpuścił :roll: nie podobają mi się wogóle (technicznie i programowo) .. ale to tylko moje zdanie :P
  • Awatar użytkownika
    Michau
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Auto: BMW 318i
    Kontakt:

autor: Michau » 3 wrz 2009, o 16:35

Miałem kilka modeli Nokii (stare modele) i kilka całkiem świeźych SE - więc jakotakie porównanie mam.
    Iphone ma bluetootha, ale nie do komunikacji między telefonami - służy między innymi do komunikacji z zestawem słuchawkowym. Z dostępnych w tej chwili nawigacji na Iphone jest Sygic, Navigon i TomTom.
    Iphone to nie cegła .. to pustak
    bardzo krzywdząca opinia nie mająca nic wspólnego z rzeczywistością - miałeś mozliwość pobawić się chociaż z godzinę Iphonem 3GS?
  • Awatar użytkownika
    ROB
    2 bieg
    2 bieg
    Auto: BERTONE
    Kontakt:

autor: ROB » 3 wrz 2009, o 17:12

Moim zdaniem jeżeli już masz Samsunga Omnię to nie opłaca się narazie wymieniać tego smartphone'u na żaden z wymienionych. Taka wymiana byłaby właśnie "dla szpanu" bo sprzętowej rewolucji nie odczujesz.

Co ci się nie podoba w Omni że chcesz się jej pozbyć? Przecież to świetny sprzęt, szybszy i lepiej wykonany nież niejeden HTC.
  • ToMuŚ
    4 bieg
    4 bieg

autor: ToMuŚ » 3 wrz 2009, o 17:23

Tomek bo Nokia to Nokia :good: uważam ją (i chyba nie tylko ja) za najlepsza i najsolidniejszą markę na świecie :good:

Takie wynalazki jak Iphone, HTC, nowe szajsungi i SE wymagają lepszego dopracowania :wrong: bo zawierają sporo niedociągnięć.

Szajsungi i LG itp bym sobie odpuścił :roll: nie podobają mi się wogóle (technicznie i programowo) .. ale to tylko moje zdanie :P
    Eeeee.... Samsung ten co mam jest akurat dobry, nie zawiodłem się na nim ani razu.... Więc nie ma co porównywać że samsungi sa niedopracowane... Fakt faktem mam już najnowszy soft i bateria trzyma dłużej i lepiej chodzi niż ten soft co był seryjnie wgrany... Oczywiście serwis Samsunga mi wgrywał Soft żeby nie było....

Nokia fakt faktem marka dobra, tylko ceny w porównaniu z tym co dają = nieporozumienie (np. Nokia 8800, miałem ja i szczególnie nic ciekawego, tylko fajny design, ale cena kosmos, a to tylko jeden model Noki, jest takich sporo, no ale nieważne... nie o to tu chodziło)
    LG itp bym sobie odpuścił :roll: nie podobają mi się wogóle (technicznie i programowo) ..
    Dostałem w ramach wymiany LG KP500, LG KM 900 ARENA i LG KU990i ... także wszystko poszło do żyda... Bleeee.... :wrong:
    Iphone ma bluetootha, ale nie do komunikacji między telefonami - służy między innymi do komunikacji z zestawem słuchawkowym. Z dostępnych w tej chwili nawigacji na Iphone jest Sygic, Navigon i TomTom.
    Szkoda :( bo bez Irdy, Bluetootha to trochę lipa... No i nowa nawigacja :( eh...
    Moim zdaniem jeżeli już masz Samsunga Omnię to nie opłaca się narazie wymieniać tego smartphone'u na żaden z wymienionych. Taka wymiana byłaby właśnie "dla szpanu" bo sprzętowej rewolucji nie odczujesz.

Co ci się nie podoba w Omni że chcesz się jej pozbyć? Przecież to świetny sprzęt, szybszy i lepiej wykonany nież niejeden HTC.
    Ogólnie nie jest źle... mam możliwość ( $$$ ) na zakup nowego telefonu i tak rozważam czy by nie kupić czegoś, a Omnię bym sprzedał? lub dał komuś w rodzinie... a ja bym sobie zmienił na lepszy model :D tym bardziej że siostra się czai na moją Omnię :D i pewnie by ją sobie ode mnie wzięła :D