Megane 3 stłuczka i koszt zderzaka
  • Mariuzs
    Dopiero ruszam
    Dopiero ruszam
    Auto: Laguna

Megane 3 stłuczka i koszt zderzaka

autor: Mariuzs » 10 paź 2018, o 10:30

Cześć wszystkim!

Mam pytanko o jedną rzecz. Ile powinien kosztować tylny zderzak do Meganki 3? Moja kochana siostrzyczka jak to zawsze ze swoim szczęściem miała drugą kraskę w swoim życiu i to jeszcze w środku miasta. Facet co jechał za nią chyba nie spodziewał się, że siostra jest tak przeczulona na punkcie pomarańczowego światła i wyhamuje do zera nawet gdy do świateł ma 10 metrów :/ Tak na prawdę do wymiany jest zderzak, klapa i małe pierdoły. W zeszłym tygodniu był jakiś rzeczoznawca z ubezpieczalni (nie byłem niestety! na oględzinach) a wczoraj dostałem na maila kosztorys. Domyślam się, że okładzina tylna to jest właśnie zderzak, ale nie pasuje mi cena... 370 zł??? Patrzyłem dzisiaj rano na ceny w necie i tak wszystkie podchodzą pod 500 zł - o ile dobrze patrzyłem bo w tym temacie nie jestem biegły.

To co ja mam zrobić teraz? Mam pisać do tego rzeczoznawcy? Dzwonić? Czytałem na pierwszej lepszej stronie a konkretnie tu https://www.helpfind.pl/blog/zanizone-o ... wolanie,65, że niby można się odwoływać ale ludzie... o 120 zł nie będę siedział nad papierami cały dzień. Ktoś coś więcej wie w temacie? Może telefon wystarczy? Pod jednym dokumentem jest napisane, że mogę się odwołać i reklamacje złożyć tylko ktoś mi powie jak to zrobić najmniej inwazyjnie że tak powiem. Ponad stówka na ulicy nie leży a na pewno siora nie będzie wykładać ze swojej pensji takich pieniędzy.